III runda Ligi Minisiatkówki dziewcząt klas sportowych

19 stycznia 2018

We wtorek 16 stycznia 2018 w hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym rozegrano trzecią edycje Ligi Minisiatkówki Klas Sportowych dziewcząt.

O godzinie 9.00 swoje zmagania rozpoczęły zawodniczki klas czwartych, które walczyły w „dwójkach”, a do turnieju przystąpiło 16 drużyn. Po zaciętych meczach w fazie finałowej zwycięstwo odniosły zawodniczki z naszej szkoły - Pola Dąbrowska, Julia Janczy, (Natalia Moszkowicz). Odrobiny szczęścia zabrakło drugiemu zespołowi który w składzie - Julia Rapacz, Klaudia Woch, (Maja Drabiec) znalazł się tuż za strefą medalową.

• miejsce 5 – SP 16 III - Paulina Mróz, Oliwia Niechaj, (Kinga Chrabąszcz)
  • miejsce 6 – SP 16 IV - Zuzanna Cierpich, Oliwia Wiśniowska, (Bogna Borowska)

O godzinie 11.00 na parkiet wybiegły zawodniczki klas piątych, które rywalizowały w „trójkach”. W turnieju wzięło udział 12 drużyn. Możemy pochwalić się zajęciem najwyższego podium również w tej kategorii wiekowej, a gratulacje należą się Aleksandrze Karpik, Mai Bartyzel, Annie Adwent oraz Julii Sosin.

• miejsce 7 – SP 16 II - Izabela Miłowicka, Emilia Grześkowiak, Julia Filipczyk, (Agata Grzesik)
  • miejsce 8 – SP 16 III – Wiktoria Gruszczyńska, Małgorzata Grzesik, Klaudia Dębska

Od godziny 13:00 trwały zmagania klas szóstych, które tradycyjnie już rywalizowały w "czwórkach". Do turnieju zgłoszono 5 zespołów. Tym razem musiałyśmy uznać wyższość koleżanek z SP 7, jednak powodów do dumy nie brakowało. Drugie i trzecie miejsce przypadło naszym drużynom. II miejsce - Aleksandra Darkowska, Hanna Kałuża, Karolina Bober, Wiktoria Seweryn, (Zuzanna Wrona, Magdalena Fidzińska). III miejsce - Aleksandra Knapik, Julia Obertyn, Ewelina Kopeć, Karolina Kronenbach, (Blanka Karweta, Magdalena Fidzińska)

Klasyfikacja generalna szkół po trzecim etapie:

• miejsce I – SP 16 – 344 pkt
  • miejsce II – SP 7 – 270 pkt
  • miejsce III – SP 5 – 204 pkt
  • miejsce IV – SP 10 – 177 pkt

Dziękujemy i gratulujemy naszym podopiecznym.

Nauczyciele WF

• Powiększ zdjęcie Zdobywczynie 1 miejsca