Jesteś tutaj: Start / EKO - Szkoła

EKO - Szkoła

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

logo Eko - Szkoła

 

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystapiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „EKO - SZKOŁA” ,skierowanego do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych.

Projekt powstał w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.
W ramach projektu nauczyciele wraz z uczniami podejmują szereg działań mających na celu poszerzenie wiedzy uczniów o tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
Przeprowadzono szereg lekcji, pogadanek, pokazów filmów z happeningów i sztuki performacnce o ekologicznej tematyce. Odbyły się również liczne zajęcia plastyczne oraz zajęcia artystyczne z szycia ręcznego (eko-drzewo).

Na szkolnym korytarzu powstala gazetka EKO - SZKOŁY, na której widnieją prace plastyczne, ciekawe projekty i ważne informacje.
W ramach projektu zaplanowane są konkursy: Szkolny Konkurs Fotograficzny "Wiosenne przebudzenie Ziemi" oraz Konkurs "Bądź ECO-ćwicz nie tylko dla siebie”.

Izabela Fidytek-Dyl
Agnieszka Liszka
Agnieszka Bagińska

Wyniki szkolnego konkursu "Wiosenne przebudzenie Ziemi"

Artykuły

Przejdź do - Światowy Dzień Wody 2022

Światowy Dzień Wody 2022

25 marca 2022

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Konstytucji 3 Maja w Jaworznie włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Wody 2022