Piłka siatkowa w naszej szkole

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

SOS logo

 

Siatkarskie Ośrodki Szkolne - co to jest?

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) to ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki , skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki.

SOS powstał w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. Obejmuje szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne w całym kraju. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego.

W program zaangażowani są nauczyciele, trenerzy i instruktorzy, rodzice, fizjoterapeuci i lokalne samorządy. Dzięki temu lokalna społeczność aktywizuje się i tworzy społeczną strukturę wsparcia dla inicjatywy.

Oficjalna strona Szkolnych Ośrodków Szkolnych

 

Początki Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) to projekt, który był realizacją wspólnej wizji Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz wielu trenerów, wykładowców i nauczycieli piłki siatkowej. Rozmowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki dotyczące finansowania rozpoczęły się w styczniu 2012 roku. W kwietniu tego roku PZPS ogłosił konkurs na nabór szkół do projektu. 12 lipca 2012 PZPS otrzymał decyzję o przyznaniu finansowania, a 24 lipca Polski Związek Piłki Siatkowej podpisał umowę inaugurującą projekt z Ministerstwem Sportu i Turystyki. 1 września 2012 ponad 3 tys. uczniów w 127 szkołach rozpoczęło naukę w klasach sportowych SOS.

Artykuły

Przejdź do - Pasowanie na sportowca

Pasowanie na sportowca

22 listopada 2021

W piątek 19 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na sportowca dla uczennic klas czwartych trenujących siatkówkę w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Czytaj więcej o: Pasowanie na sportowca
Przejdź do - Mecze II ligi

Mecze II ligi

19 października 2021

Nasze zawodniczki nie tylko kibicują naszym drugoligowym siatkarzom, ale także wspierają ich podając piłki w czasie meczów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Przejdź do - Obóz sportowy w Rewalu

Obóz sportowy w Rewalu

3 września 2021

W sierpniu 2021 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w obozie sportowym w Rewalu.

Czytaj więcej o: Obóz sportowy w Rewalu
Przejdź do - Turniej siatkarski Małgorzaty Glinki

Turniej siatkarski Małgorzaty Glinki

23 czerwca 2021

Młode siatkarki zagrały pod okiem dwukrotnej Mistrzyni Europy Małgorzaty Glinki w Tarnowie.

Czytaj więcej o: Turniej siatkarski Małgorzaty Glinki