Jesteś tutaj: Start / Biblioteka / Praca biblioteki

Praca biblioteki

Bibliotekarz

W bibliotece pracuje nauczyciel - bibliotekarz: pani Dagmara Witek.

Wybrane zadania biblioteki szkolnej

1. Biblioteka szkolna prowadzi zajęcia z dziećmi z tematyki poszukiwania informacji w różnych źródłach i krytycznego ich odbioru.
  2. Biblioteka służy pomocą w samokształceniu.
  3. Biblioteka udziela porad przy wyborze lektury i literatury na określony temat.
  4. Biblioteka kształtuje kulturę czytelniczą.
  5. Biblioteka współpracuje z nauczycielami, dyrekcją i rodzicami.
  6. Biblioteka sporządza zestawienia statystyczne czytelnictwa.

Regulamin korzystania z biblioteki szkolnej

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.
  2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:
    • wypożyczając je do domu,
    • czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma),
    • wypożyczając lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych (komplety przekazane do pracowni).
  3. Jednorazowo można wypożyczyć 5 książek na okres 2 tygodni. Wykorzystane materiały powinny być natychmiast zwrócone do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy.
  4. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić.
  5. W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz sporzywania posiłków.
  6. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę lub inne dokumenty ze zbiorów bibliotecznych musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez bibliotekarza pozycję o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie pozycji zgubionej (zniszczonej).
  7. Wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą zostać zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego.
  8. W przypadku zmiany szkoły, czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.