Jesteś tutaj: Start / Nasza szkoła / Sukcesy

Rok szkolny 2020/2021

XII Konkurs historyczny „Z dziejów mojego miasta”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie historycznym: „Z dziejów mojego miasta”. Organizatorem konkursu było Muzeum Miasta Jaworzna, a współorganizatorem Urząd Miejski w Jaworznie. Patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Jaworzna i Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Sosnowcu. Była to już XII edycja Konkursu.
W dniu 10.05.2021 roku w Muzeum Miasta Jaworzna odbyło się rozstrzygnięcie XII Konkursu, a 14.05.2021 rozdano nagrody.

Z naszej szkoły udział w konkursie wzięło 14 osób w dwóch kategoriach wiekowych:

- Kategoria I : uczniowie szkół podstawowych, klasy 4-5,
- Kategoria II : uczniowie szkół podstawowych, klasy 6-8.

W tym roku szkolnym nasi reprezentanci znów osiągnęli sukcesy:

W kategorii I - I miejsce zajął uczeń Natan Pawłowski (4a).
W kategorii II - wyróżnienia otrzymali : Bartosz Ziemiański (6a) i Wiktoria Sidzina (6d)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz wyróżnionym uczestnikom.

Konkurs historyczny

Bardzo dobra wiadomość na koniec tego roku kalendarzowego. Klasa 6b zajęła II miejsce w konkursie organizowanym przez platformę edukacyjną e-Wychowanie Fizyczne, która jest objęta patronatem honorowym Ministerstwa Sportu. Uczniowie, którzy startowali w tym ogólnopolskim konkursie pod pieczą swoich nauczycieli wychowania fizycznego, otrzymali wspaniałe nagrody.

Laureaci konkursu e-wf

Klasa 6b - laureaci konkursu

Rok szkolny 2019/2020

Paulina Koziarz (4b) i Bartłomiej Buk (5d) uzyskali wynik bardzo dobry i nagrodę II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Opiekun: Renata Kudzia

Sukcesy naszych uczniów w XVIII Konkursie "Góry nasze Góry" zorganizowanym przez Oddział PTTK w Jaworznie w dniu 20.11.2019:

• II miejsce w kategorii klas 1–6 zajęła drużyna w składzie: Ewa Partyka (4b), Grzegorz Wieniewski (5b) i Julia Żuradzka (5b),
  • III miejsce w kategorii młodzieżowej zajęła drużyna w składzie: Julia Koczur (8a), Szymon Kuc (8a) i Natalia Mistarz (8a).

Ponadto naszej szkole przyznano III miejsce w rywalizacji szkół w ramach Szkolnej Ligii Turystyki Górskiej. Do tego sukcesu przyczynili się uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w rajdach górskich w roku szkolnym 2018/2019.

Opiekun: Grażyna Grad, Agnieszka Liszka.

Laureaci w kategorii klas 1-6

Laureaci w kategorii młodzieżowej

Osiągnięcia w Szkolnej Lidze Turystyki Górskiej

III miejsce w Szkolnej Lidze Turystyki Górskiej

Julia Filipczyk
(7b) została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i średnich "Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej", pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Zabrza. Praca uczennicy została umieszczona w XVI tomie wybranej przez jury poezji. Opiekun: Grażyna Sionkowska

Karol Olszewski
(6d) został laureatem wojewódzkiego VII Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Opiekun: Agata Biedroń

Szymon Kałuża
(5b) i Hanna Kałuża (8b) zostali uhonorowani Stypendium Prezydenta Miasta Jaworzna za wybitne osiągnięcia spotowe.

Stypendium Prezydenta Miasta Jaworzna

Największe sukcesy Hani w Ju-Jitsu w roku szkolnym 2018/2019:

• 5 miejsce w Pucharze Świata w Atenach w Grecji,
  • 3 miejsce w Pucharze Europy w Amersfoort w Holandii,
  • 1 miejsca w Pucharach Polski (Sochaczew, Jelenia Góra, Kraków),
  • 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży (cykl 11 zawodów),
  • 1 miejsce w międzynarodowych zawodach Ju-Jitsu Silesian Open.

Największe sukcesy Szymona w Ju-Jitsu w roku szkolnym 2018/2019:

• 1 miejsca w Pucharach Polski (Jelenia Góra, Kraków),
  • 2 miejsce w międzynarodowych zawodach Ju-Jitsu Silesian Open (2019).

Jesteśmy z Was dumni i życzymy dalszych sukcesów sportowych i edukacyjnych.