21 czerwca 2023

Zbliża się okres wakacji, który jest czasem wolnym od zajęć szkolnych. Podczas letniego wypoczynku w domu, podczas wyjazdów nad morze czy jeziora, w góry, na kolonie, obozy czy do rodziny, dzieci i młodzież mogą znaleźć się w różnych sytuacjach stwarzających zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

Więcej wolnego czasu to również obecność dzieci w sieci. W związku z tym we wszystkich klasach przeprowadzone zostały pogadanki, uczniowie oglądali także filmy, prezentacje nt. zasad bezpiecznego wypoczynku, zabawy i ochrony przed cyberprzemocą i uzależnieniami, przygotowali prace plastyczne związane z przestrzeganiem najważniejszych zasad bezpieczeństwa. W szkole stworzone zostały galerie z zasadami bezpiecznego wypoczynku i pracami plastycznymi, wykonanymi przez uczniów.