Wycieczka do Ojcowa - 19.04.2023

21 kwietnia 2023

W dniu 19 kwietnia 2023 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Ojcowa. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu realizowanego przez uczniów klasy 3a pod tytułem "Jesteśmy Przyjaciółmi Polskich Parków Narodowych”.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję być w najmniejszym parku narodowym w Polsce - Ojcowskim Parku Narodowym, którego symbolem jest nietoperz. Podczas wędrówki zadaniem uczniów było rozszyfrować Quest - Skarby historii i przyrody Ojcowskiego Parku Narodowego. Quest prowadził po Ojcowie, prezentując jego zakątki, ich historię, związane z nimi legendy oraz ciekawostki.

Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego im. prof. Władysława Szafera. Zachwycająca ekspozycja przyrodnicza, rekonstrukcja jaskini, makieta OPN, a także pokaz filmu w technologii 3D zaciekawiły uczniów. Kolejnym punktem wycieczki był spacer Doliną Prądnika, rozwiązywanie zagadek, podziwianie piękna budzącej się wiosennej przyrody oraz podejście do Bramy Krakowskiej. Ostatnią niesamowitą atrakcją było zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej i podziwianie hibernujących nietoperzy. Jaskinia ta jest jedną z największych jaskiń Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej i znajduje się nieopodal Ojcowa w gminie Jerzmanowice - Przeginia.

Wycieczka przyniosła uczestnikom mnóstwo pozytywnych wrażeń i z pewnością na długo pozostanie miłym wspomnieniem.

Marta Jelonek