Wiemy, jak zdrowo się odżywiać

30 marca 2023

W ramach zajęć lekcyjnych w klasach 3a i 3b zorganizowany został projekt pt "Our healthy plates”, a kl 4b gr2 projekt "Is it healthy or unhealthy – our board game”.

Podczas kilku lekcji uczniowie poznawali w języku angielskim podstawowe słownictwo z zakresu jedzenia, rozmawiali o tym, co lubią, a czego nie lubią jeść, przypominali sobie zasady zdrowego odżywiania, poznawali sposoby przygotowania zdrowych posiłków, zwracali uwagę na produkty niezdrowe, które należy ograniczać.

W trakcie zajęć uczniowie kl. 3 zobaczyli też krótki film w języku angielskim na temat właściwego odżywiania oraz prezentację na temat zdrowego i niezdrowego jedzenia, a następnie wykonywali indywidualną pracę plastyczną pt. „My healthy plate – mój zdrowy talerz.”, z których powstały plakaty klasowe pt.” Our healthy plates”. Uczniowie kl. 3a wykonali również plakat na temat niezdrowych produktów spożywczych, mających negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Uczniowie klasy 4 zobaczyli krótką prezentację, jak wykonać grę planszową na temat zdrowego odżywiania. Po wykonaniu gier planszowych, uczniowie mieli okazję w nie zagrać i sprawdzić, co wiedzą na temat zdrowych i niezdrowych produktów, wyjaśniać sobie zasady stworzonej przez siebie gry oraz przekonać się, jak granie w gry planszowe jest ciekawe i emocjonujące.

Realizując projekt uczniowie zdobywali wiedzę, dzielili się nią, uczyli się planować, współpracować i działać razem, wykorzystując swoją kreatywność i zaangażowanie.

Renata Kudzia

• Powiększ zdjęcie Projekty klas 3