Jesteśmy przyjaciółmi Polskich Parków Narodowych

27 marca 2023

Klasa 3 a realizowała projekt pod hasłem "Jesteśmy Przyjaciółmi Polskich Parków Narodowych”. W Polsce znajdują się 23 Parki Narodowe. Obejmują one duże obszary - najpiękniejsze i najcenniejsze pod względem przyrodniczym. W Polskich Parkach Narodowych mamy wszystko: morze, góry, jeziora i rzeki. Występują w nich chronione gatunki roślin i zwierząt.

W ramach Tygodnia Projektu uczniowie przygotowali klasowy album Polskich Parków Narodowych, a także prace plastyczne niesamowitych parków, jakie znajdują się na terenie naszego kraju. Trzecioklasiści pracując w grupach przygotowaliśmy także trzy makiety: Ojcowskiego, Słowińskiego oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego, a na zajęciach edukacji informatycznej rozwiązywali quizy związane z poznanymi parkami.

W dniu 22 marca 2023 roku uczniowie klasy 3b uczestniczyli w prezentacji projektu. Wszyscy trzecioklasiści mieli okazję uczestniczyć w ciekawej prelekcji na temat Ojcowskiego Parku Narodowego prowadzonej przez Panią Karolinę Kędroń, pracownika jaworznickiego Ośrodka Edukacji Ekologiczno - Geologicznej GEOsfera.

Marta Jelonek