Tydzień świadomości o osobach ze spektrum autyzmu 2022

3 kwietnia 2022

"Zaświeć się na niebiesko” to myśl jaka towarzyszyła nauczycielom i uczniom naszej szkoły w dniach od 28.03 - 1.04.2022 r.

Podczas całego tygodnia odbywały się we wszystkich klasach lekcje tematyczne przybliżające zagadnienia związane z funkcjonowaniem, zachowaniem, sposobem myślenia osób z autyzmem.

Na korytarzach szkolnych zostały zamieszczone plakaty przybliżające funkcjonowanie osób z autyzmem, które wykonali uczniowie z ASD, uczniowie klas ósmych oraz przedstawiciele wolontariatu szkolnego.

Środa - 30 marca, była dniem ciszy. W tym dniu nie dzwonił dzwonek, a uczniowie i nauczyciele w ramach zrozumienia, akceptacji i solidarności załozyli elementy garderoby w kolorze niebieskim, który jest kolorem osób z ASD.

Również w  środę 30.03.2022 odbyło się spotkanie rodziców dzieci z ASD zorganizowane przez Barbarę Łabaj i Wiolettę Kurzawę. Rodzice mogli podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z wychowaniem dzieci ze spektrum autyzmu, a także skierować pytania do Dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej pana Grzegorza Stano.

Rodzicom, pani Grażynie Ślusarczyk - naszej pedagog szkolnej, oraz za przyjęcie zaproszenia przez p. Grzegorza serdecznie dziękujemy.

Barbara Łabaj