Hrobacza Łąka

12 października 2021

Drugi rajd górski w nowym roku szkolnym 2021/2022 odbył się 9 października 2021r. po Beskidzie Małym. W tym rajdzie uczestniczyło jeszcze więcej osób z naszej szkoły niż w poprzednim.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, pomimo niskiej temperatury i zimnego wiatru, zmierzaliśmy do celu naszej wędrówki, którym była była Hrobacza Łąka – szczyt o wysokości 828 m n.p.m. leżący w grupie Magurki Wilkowickiej. Wznosi się tam metalowy, 35-metrowy Krzyż Trzeciego Tysiąclecia, który został postawiony w 2002r. z okazji 2000-lecia chrześcijaństwa.

Na Hrobaczej Łące znajduje się schronisko, a właściwie Dom Turystyczno - Rekolekcyjny, gdzie po trudach górskiej wędrówki można było zjeść posiłek i odpocząć.

Trasa naszej wędrówki wiodła od Kóz poprzez Hrobaczą Łąkę, Groniczki i Gaiki do Przełączy Przegibek. Zdobyliśmy 14 pkt. do GOT-u.

Na kolejne rajdy w nasze piękne góry zapraszam w sezonie wiosennym 2022.

Agnieszka Liszka

• Powiększ zdjęcie Dzielne turystki

Dzielne turystki

• Powiększ zdjęcie Jesienny las

Jesienny las

• Powiększ zdjęcie Krzyż Milenijny na Hrobaczej Łące

Krzyż Milenijny na Hrobaczej Łące

• Powiększ zdjęcie Na szczycie Gaiki 808 m n.p.m.

Na szczycie Gaiki 808 m n.p.m.

• Powiększ zdjęcie Na szczycie Gaiki 808 m n.p.m.

Na szczycie Gaiki 808 m n.p.m.

• Powiększ zdjęcie Platforma widokowa na Hrobaczej Łące.

Platforma widokowa na Hrobaczej Łące.

• Powiększ zdjęcie Szlaki rozchodzące się z Gaików.

Szlaki rozchodzące się z Gaików.