Dzień Bezpiecznego Internetu - 5.02.2019

5 lutego 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym roku obchody DBI odbyły się 5 lutego 2019 roku pod hasłem: Działajmy razem! Organizatorzy zachęcają wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.

W naszej szkole uczniowie klas 1-3 utrwalili zdobytą wiedzę na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz kontaktów z nieznajomymi poznanymi w sieci. Lubiane przez dzieci "Owce w sieci" przypomniały im jak powinny bezpiecznie spędzać czas w Internecie. Następnie powstały piękne plakaty informujące o prawidłowym i bezpiecznym zachowaniu. Na szkolnym korytarzu powstała wystawa prac uczniów. Uczniowie klas 4-8 mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci rozwiązując krótki quiz.

Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Patrycja Bartman, Damian Adamek

• Powiększ zdjęcie Logo DBI

Logo DBI

• Powiększ zdjęcie Plakat uczennic z klasy 8c