Spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszami policji - 12.09.2018

14 września 2018

12 września 2018 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Wizyta rozpoczęła się od wyjaśnienia na czym polega praca w policji.

Następnie pani policjantka przypomniała zasady prawidłowego poruszania się po drodze oraz omówiła jak zachować bezpieczeństwo w stosunku do nieznanych osób. Zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Policjantka zwróciła się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań, wykazywali się też znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na koniec spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe plany lekcji.

Katarzyna Szpak

• Powiększ zdjęcie Bądź widoczny na drodze