Muzyczna lekcja z instrumentai strunowymi - 27.02.2018

28 lutego 2018

Dnia 27 lutego 2018 w naszej szkole odbył się koncert muzyczny pt. "Instrumenty strunowe cz. II". W czasie koncertu pan Dariusz Wantuch wraz z kolegą prezentowali instrumenty strunowe pochodzące z różnych stron świata.

Celem koncertu było zapoznanie dzieci z budową, brzmieniem, możliwościami, historią powstania i miejscem występowania prezentowanych instrumentów. Dzieci miały za zadanie nazwać je i rozróżnić.

Wśród prezentowanych instrumentów były: łuk berimbau, ukulele, bałałajka, korab i gitara Dobro. Po każdej prezentacji następowała gra utworu muzycznego charakterystycznego dla danego instrumentu.

Na koniec występu wybrane dzieci mogły akompaniować na instrumentach perkusyjnych głównym wykonawcom.

G. Prokop