Św. Mikołaj zjechał do kopalni

9 grudnia 2017

W dniu 5 grudnia 2017 uczniowie klas 2a, 2b i 3c odbyli niezwykłą podróż na spotkanie z Mikołajem! Miejsce spotkania było nietypowe, gdyż odbyło się ono aż 250 m pod ziemią, w niezwykłej, pełnej tajemnic, przesiąkniętej jodem kopalni soli w Bochni.

Uczniowie mieli okazję odbyć wspaniałą wycieczkę po kopalni, która miała charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagali polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Zafascynowani historią tego niezwykłego miejsca mieliśmy okazję przejechać się podziemną kolejką. Wielką frajdę stanowił również sam zjazd windą w podziemia kopalni. Nie lada wyzwaniem był także spacer po schodach do komory Ważyn. W tej zabytkowej komorze czekał na nas święty Mikołaj w towarzystwie wielu atrakcji, aniołka i wesołego diabełka. Mieliśmy okazję stworzyć wspólnie przepiękny, kolorowy łańcuch choinkowy, obejrzeć przedstawienie z udziałem zabawnych postaci i potańczyć na parkiecie podziemnej dyskoteki. Na koniec każde dziecko (najgrzeczniejsze z grzecznych) otrzymało upominek od Świętego Mikołaja.

Kochany Święty Mikołaju pamiętaj o nas za rok!

A. Walicka

• Powiększ zdjęcie Gotowi na niezwykłą przygodę

Gotowi na niezwykłą przygodę

• Powiększ zdjęcie Gotowi do przejażdżki podziemną kolejką