"Lajkonik" i Jaworznickie Smaki

2 października 2017

27 września 2017 r. w Klubie RELAX w Jaworznie – Niedzieliskach odbyło się spotkanie na temat tradycji kulinarnej Jaworzna. Celem spotkania było propagowanie różnorodności potraw oraz tradycji kulinarnych regionu.

W programie zaprezentowano prelekcję na temat historii miasta Jaworzna i wykład o kuchni regionalnej. Jednak najwięcej zainteresowania wzbudziła degustacja potraw naszej lokalnej kuchni. Potrawy zostały przygotowane przez zespoły śpiewacze: Jaworznianki zaproponowały wodziankę, Ciężkowianki kluski tlone, a Jelenianki kapustę z grochem. Całość spotkania dopełniły występy zespołów ludowych, a nasz szkolny zespół folklorystyczny Lajkonik był gościem honorowym. Uczniowie w tańcu i piosence przybliżyli polskie tradycje. Rozśpiewane spotkanie na długo zostanie w naszych sercach.

M. Goławska

• Powiększ zdjęcie Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty

Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty

• Powiększ zdjęcie Krakowiaczek ci ja