Klasa 3c z wizytą na Uniwersytecie Śląskim

1 października 2017

21 września 2017 r. wcieliliśmy się w role studentów i małych naukowców. Wybraliśmy się na wykłady na Uniwersytet Śląski. Wykłady organizowane były w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego.

Organizatorami cyklu wykładów byli członkowie grupy Unibot, która zajmuje się popularyzacją nauki wśród dzieci i młodzieży, a także nauczycieli. Grupę Unibot tworzą ludzie z Uniwersytetu Śląskiego – wykładowcy akademiccy, doktoranci, studenci, członkowie kół naukowych, absolwenci. O jej istnieniu dowiedzieliśmy się od mamy Marysi – Pani Sylwii Golby, która zaprosiła nas na wykłady i nadzorowała ich przebieg - za co bardzo dziękujemy.

Już samo spotkanie z murami Uniwersytetu było dla nas niezwykłym przeżyciem! Wykłady nosiły tytuł „Biorobotyka” i opierały się między innymi na prezentacji działania robota chirurgicznego. Oglądaliśmy operację na prawdziwym sercu i zrobiła ona na nas ogromne wrażenie! Następnie słuchaliśmy wykładu o tym, jak pracuje nasz organizm, a w szczególności serce. Na zakończenie mieliśmy możliwość aktywnego uczestnictwa w warsztatach, obrazujących działanie drukarki 3D. To były dopiero emocje!

Jeszcze raz dziękujemy Mamie Marysi za zaproszenie na Uniwersytet. Kto wie, może dzięki takim zajęciom w którymś z nas obudzi się marzenie, by zostać naukowcem?

Paulina Chlost

• Powiększ zdjęcie Klasa 3c