Tatry - Dolina Pięciu Stawów Polskich

16 czerwca 2016

11 czerwca 2016r. dziesięcioosobowa grupka uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyła w rajdzie górskim po Tatrach Wysokich. Celem wędrówki była Dolina Pięciu Stawów Polskich z trzecim pod względem głębokości jeziorem w Polsce – Wielkim Stawem.

W dolinie tej znajduje się jeszcze pięć stawów: Przedni, Mały, Czarny, Zadni i Wole Oko, więc  można mieć wątpliwość, czy nazwa doliny została właściwie obrana.  Po drodze do doliny mijaliśmy największy wodospad w Polsce – Wielką Siklawę, która wypływa z Wielkiego Stawu. Pomimo padającej mżawki mogliśmy podziwiać w całej okazałości piękne i majestatyczne turnie Tatr Wysokich, gdyż wydawało się, że były od nas "na wyciągnięcie ręki".

Trasa rajdu: Palenica Białczańska – Wodogrzmoty Mickiewicza – Siklawa – Dolina Pięciu Stawów Polskich – Wodogrzmoty Mickiewicza  - Palenica Białczańska (21 pkt. do GOT – u).

Był to już ostatni rajd górski w bieżącym roku szkolnym.  Miłośników wędrówek po górskich szlakach zapraszam do wspólnego udziału w rajdach w nowym roku szkolnym 2016/2017.

Agnieszka Liszka

• Powiększ zdjęcie Odpoczynek przed wędrówką

Odpoczynek przed wędrówką

• Powiększ zdjęcie W drodze towarzyszyła nam mżawka