Bezpieczeństwo w internecie

KULTURALNE I BEZPIECZNE ZACHOWANIE W INTERNECIE

Drodzy Uczniowie

Obecna sytuacja powoduje, że częściej przebywamy w internecie, komunikujemy się zdalnie z innymi ludźmi, wykorzystując różne narzędzia komunikacyjne: czaty, fora, komunikatory, itp.
Przypominamy Wam o przestrzeganiu zasad kulturalnego i bezpiecznego zachowania w internecie.
W czasie rozmów nie używajcie niewłaściwych słów, nie obrażajcie się nawzajem i nie obrażajcie innych.
Cyberprzemoc jest czynem karalnym.

Jeśli jesteście świadkami cyberprzemocy lub uczestniczycie w takiej rozmowie i nie zareagujecie, również poniesiecie konsekwencje. Zatem, jeśli jesteście świadkami cyberprzemocy, to:

- spróbujcie przekonać sprawcę do zaprzestania krzywdzących, przemocowych działań,
- zwróćcie się o pomoc do rodziców, wychowawców, nauczycieli.

Pamiętajcie, że w sieci nie jesteście anonimowi i łatwo można zidentyfikować każdego użytkownika.