I Ty możesz zostać poetą

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Szkolny projekt edukacyjny z języka polskiego dla uczniów klas 4 „I ty możesz zostać poetą” będzie realizowany od grudnia 2017 r. do maja 2018 r. Projekt powstał w oparciu o doświadczenia edukacyjne w zakresie nauczania języka polskiego oraz wyniki sprawdzianów diagnozujących wiedzę i umiejętności uczniów, z których wynika obniżona zdolność poprawnego pisania oraz posługiwania się literackim językiem ojczystym.

Chcąc urozmaicić pogłębianie wiedzy w tym zakresie założyłyśmy, iż obowiązek przyswajania wiadomości połączymy z zabawą. Uczniowie będą mieli okazję, na zasadzie rywalizacji, tworzyć autorskie teksty liryczne: rymowanki i wiersze, co będzie doskonałym sprawdzeniem tego, czy potrafią swoją wiedzę teoretyczną, zdobytą na lekcjach języka polskiego, wykorzystać w praktyce.

Tematyka projektu zamknięta jest w jeden, wspólny temat: „I ty możesz zostać poetą", chcąc tym samym zwrócić uwagę na to, że każdy z nich ma potencjał i potrafi zaistnieć w świecie poezji.

Uważamy, że realizacja projektu będzie dla uczniów ciekawym zadaniem wyzwaniem dla ich umiejętności w posługiwaniu się słowem pisanym, w tworzeniu tekstów lirycznych.

Projekt jest realizowany przez nauczycieli języka polskiego: mgr Grażynę Sionkowską, mgr Iwonę Kalinkiewicz, lic. Agatę Biedroń.

Artykuły

Przejdź do - Wiosna wierszem przystrojona

Wiosna wierszem przystrojona

30 kwietnia 2018

W kolejnym etapie projektu uczniowie pochwalili się własną twórczością poetycką o tematyce wiosennej. Czwartoklasiści i tym razem wykazali się wyczuciem językowym i kreatywnością. Okazuje się, że mamy wielu zdolnych, młodych poetów. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z efektami pracy uczniów, które pięknie prezentują się na korytarzach naszej szkoły.

Czytaj więcej o: Wiosna wierszem przystrojona
Przejdź do - Zimowe wiersze

Zimowe wiersze

28 stycznia 2018

W celu dalszego kształtowania umiejętności w posługiwaniu się słowem pisanym, uczniowie klas czwartych przystąpili do realizacji II etapu projektu. Tym razem czwartoklasiści napisali wierszyki o tematyce zimowej. Teraz korytarze naszej szkoły zdobią prace pod hasłem "Zimowe  wierszowanki".  Świąteczne choinki zostały zastąpione  przez bałwanki ubrane w piękne wiersze.

Czytaj więcej o: Zimowe wiersze
Przejdź do - Bożonarodzeniowe rymowanki

Bożonarodzeniowe rymowanki

29 grudnia 2017

Uczniowie rozpoczęli swoje działania od napisania czterowersowej rymowanki o tematyce bożonarodzeniowej. Prezentacja prac pod hasłem "Święta wierszem pisane" ozdobiła korytarze naszej szkoły (wiersze niespodzianki ukryto pod bombkami świątecznych choinek).

Czytaj więcej o: Bożonarodzeniowe rymowanki