Jesteś tutaj: Start / Ważne dla rodziców

Ważne dla rodziców

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TORNISTRA

Szanowni Państwo!

W związku z ogłoszeniem przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską 1 października Ogólnopolskim Dniem Tornistra oraz inauguracją projektu "Miesiąc Ważenia Tornistrów", mającego na celu zapobieganie zjawisku noszenia przez uczniów zbyt ciężkich plecaków, Dyrektor szkoły uprzejmie prosi rodziców uczniów naszej szkoły o  zapoznanie się z materiałami przygotowanymi przez GIS oraz przeprowadzenie pogadanek z dziećmi na temat właściwego pakowania tornistrów i stosowanie zaleceń GIS w tej sprawie. W najbliższych dniach również uczniowie naszej szkoły będą objęci tą akcją.
Liczymy na Państwa współpracę w trosce o zdrowie swoich dzieci.

Dyrektor Szkoły

Zalecenia GIS

Wskazówki dla ucznia

Wskazówki dla rodzica

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 zwraca się z prośbą o zapoznanie się z ulotką1 i ulotką 2 wydanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach
i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaworznie.

 

Artykuły

E-diagnostyka wzroku dziecka

21 marca 2016

Drodzy rodzice!

Zapewne każdemu z rodziców zależy na dobru i szczęściu dziecka. To w naszych rękach leży zdrowie naszych dzieci, wychowanków, uczniów. Zdrowe dziecko jest dzieckiem szczęśliwym i osiągającym sukcesy.

Czytaj więcej o: E-diagnostyka wzroku dziecka

Czy grozi Ci cukrzyca?

15 czerwca 2016

Główny Inspektorat Sanitarny opracował krótką ankietę, która pozwoli określić czy istnieje ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Pedikuloza

1 czerwca 2016

Pedikuloza

W związku z narastającym problemem zawszenia w placówkach oświatowo- wychowawczych na terenie Jaworzna, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaworznie przedstawia Państwu folder Pedikuloza.

Jednocześnie Dyrektor Szkoły prosi rodziców o systematyczną kontrolę skóry głowy swoich dzieci, a w przypadku problemów zdecydowane działanie zgodnie ze wskazówkami Sanepidu.

Dekalog rodzica

16 września 2015

Jak mądrze wychowywać dzieci? Wielu rodziców szuka odpowiedzi na to pytanie. Na pewno nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Pomocny może okazać się niniejszy dekalog.

Czytaj więcej o: Dekalog rodzica

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

16 września 2015