13 lutego 2023

W trakcie tygodnia bezpieczeństwa także uczniowie w świetlicy mieli okazję obejrzeć filmy edukacyjne z serii Sieciaki.pl oraz „Owce w sieci”, które uczą jak w bezpieczny sposób korzystać z internetu.

Wychowankowie świetlicy rozwiązywali zagadki i testy dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz grali w grę - quiz Bezpiecznie tu i tam opracowaną przez Fundację Orange, stworzyli również plakat Dzień Bezpiecznego Internetu z zasadami bezpieczeństwa w sieci.
Na zajęciach świetlicowych poruszona została także tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zostały zaprezentowane i omówione filmiki edukacyjne z serii "Jeż Drogowiec” Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Uczniowie wykonywali prace plastyczne pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, rozwiązywali testy, krzyżówki i rebusy związane z tematyką bezpieczeństwa na drodze, utrwalili numery telefonów alarmowych, rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym dla klas 1-3, grali w gry dydaktyczne- memory znaki drogowe i prawo jazdy rowerowe.

M. Habowska - Madrak