"Tusz do paki" - ogólnopolska kampania edukacyjno - charytatywna

31 października 2022

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Konstytucji 3 Maja w Jaworznie w bieżącym roku szkolnym przyłączyła się do kampanii pod tytułem „Tusz do paki”.

Celem kampanii jest dbanie o środowisko naturalne, a tym samym pomoc schroniskom dla zwierząt w całej Polsce, poprzez oddawanie zużytych tuszów z drukarek atramentowych.

Realizatorzy kampanii współpracują z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce, które jest beneficjentem akcji.
Zadaniem uczniów jest przynoszenie pustych tuszów (nie tonerów) do szkoły i wrzucanie ich do specjalnie przygotowanego kartonika wrzutowego znajdującego się obok portierni przy wejściu do szkoły.

Ważne jest, aby tusze trafiły do recyclingu, a środki finansowe z tego pozyskane zamienione zostały na karmę dla schronisk podległych TOZ.
Wspólnie uczmy dzieci zachowań proekologicznych i prospołecznych, wyrabiajmy wrażliwość na niedolę bezdomnych zwierząt.

Film edukacyjny

Szkolny Koordynator Kampanii