Babia Góra 1725 m n.p.m.

8 czerwca 2022

Ostatni w tym roku szkolnym rajd górski miał miejsce w Beskidzie Żywieckim. 4 czerwca 2022r. udaliśmy się na Babią Górę – najwyższy szczyt w Beskidach.

Z racji wysokości i swej wyjątkowości górę tą nazywa się ją także "Królową Beskidów". Inna jeszcze nazwa Babiej Góry to "Matka Niepogód" lub "Kapryśnica" ze względu na zmienne warunki pogodowe, jakie panują w jej obrębie. Całość trasy na Babią Górę przebiega przez teren Babiogórskiego Parku Narodowego, który dodatkowo ma status Rezerwatu Biosfery Unesco.

Trasa naszej wędrówki wiodła od Przełęczy Krowiarki przez Sokolicę na Babią Górę, a dalej przez Przełęcz Brona do Schroniska PTTK na Markowych Szczawinach, gdzie mogliśmy posilić się i odpocząć. Stamtąd wędrowaliśmy do autokaru, który czekał na nas w Zawoi Markowa.

Podczas tego rajdu przeszliśmy dystans ok. 12 km, przewyższenia ok. 700 m i zdobyliśmy 22 pkt. do GOT – u. Pomimo kapryśnej pogody udało nam się zobaczyć panoramę gór z Tatrami włącznie i zrobić przepiękne zdjęcia gór wyłaniajacech się z morza chmur.

Dziękuję Uczniom i ich Rodzicom za wspólne wędrowanie po beskiszkich szlakach w minionym roku szkolnym i zapaszam na kolejne rajdy górskie w przyszłym roku szkolnym 2022/2023.

Agnieszka Liszka

• Powiększ zdjęcie Blisko celu

Blisko celu

• Powiększ zdjęcie Cel naszej wędrówki

Cel naszej wędrówki

• Powiększ zdjęcie Na Sokolicy 1367 m n.p.m.

Na Sokolicy 1367 m n.p.m.

• Powiększ zdjęcie Na szczycie Babiej Góry 1725 m n.p.m.

Na szczycie Babiej Góry 1725 m n.p.m.

• Powiększ zdjęcie Stanowisko sasanki alpejskiej na Babiej Górze

Stanowisko sasanki alpejskiej na Babiej Górze