Piknik "A nam jest szkoda lata" - 2.10.2022

4 października 2022

Uczniowie naszej Szkoły aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do Pikniku, który odbył się 2 października 2022 roku w pobliżu szkoły. Chętni uczniowie z klas 1-5 wzięli udział w Miejskim Konkursie Plastycznym pt.: „Wspomnienie z wakacji”.

Siedmioro uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych, otrzymali piękne nagrody i pamiątkowe dyplomy:

• klasa 1: Oliwier Gogola,
  • klasa 2: Franciszek Grześkowiak,
  • klasa 3: Pola Frączek, Dominika Szot, Yaroslav Trasiuk, Oliwier Błotnicki,
  • klasa 4: Julia Obacz

Podczas Pikniku swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały uczennice z klas: trzecich, czwartych oraz z klasy szóstej. Jako pierwsza zatańczyła uczennica klasy trzeciej Oliwia Koziarz do utworu angielskiej grupy Metronomy tworzącej muzykę z pogranicza elektropopu. Następnie na scenie zaprezentowały się uczennice z klasy trzeciej oraz z klasy czwartej w piosence „Na wyspach Bergamutach”. Kolejno ta sama grupa dziewcząt zaśpiewała piosenkę „Żegnaj lato na rok”. Dziewczęta z klasy czwartej zatańczyły do utworu, który robi furorę, jest uwielbiany na całym świecie pt.: „Jerusalema”. Na zakończenie wystąpiły dwie uczennice klasy szóstej. Barbara Vaskresenska uczennica z Ukrainy pięknie zatańczyła oraz Oliwia Majewska która zaprezentowała modern jazz do utworu „Kołysanka zimnych krajów”.

Wszystkim nagrodzonym uczniom w konkursie, a także występującym ze swoim programem artystycznym dziękujemy i gratulujemy!

Bernadeta Dubiel

Marta Jelonek