W rezerwacie przyrody Dolina Żabnika - 26.09.2022

28 września 2022

W dniu 26 września 2022 roku uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Jaworznie uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Rezerwatu Przyrody Dolina Żabnika znajdującego się w dzielnicy Ciężkowice.

Przewodnikiem po rezerwacie był Pan Wojciech Boba. Przeprowadzona przez leśniczego lekcja przyrody będzie z pewnością dla wszystkich uczestników niezapomnianym wspomnieniem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. rosiczkę okrągłolistną – roślinę owadożerną znajdującą się pod ścisłą ochroną gatunkową. Podziwiali także życie kaczek pływających po stawie, jak również żaby czy ryby.

Przy okazji pobytu w rezerwacie przyrody uczniowie zaangażowali się w przypadające co roku we wrześniu sprzątanie świata. Trzecioklasiści wspólnie z opiekunami uzbierali podczas zwiedzania cztery worki śmieci porozrzucanych wokół stawu Żabnik.

Podziękowanie dla Nadleśnictwa Chrzanów za umożliwienia zorganizowania lekcji edukacyjnej w terenie, a szczególnie Pana Wojciecha Boby za profesjonalną współpracę ze Szkołą Podstawową nr 16 w Jaworznie oraz zaangażowanie w spotkanie z uczniami klasy trzeciej dotyczące Rezerwatu Przyrody Dolina Żabnika.

Marta Jelonek

Artykuł na stronie jaw.pl