Projekt "Kreatywne Prace Plastyczne"

8 września 2021

Świetlica dołączyła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Kreatywne Prace Plastyczne".

„Głównym celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie całościowego rozwoju uczniów poprzez działania plastyczne”.

Uczniowie świetlicy w ramach kreatywnych prac plastycznych, jakie tworzą zgodnie z regulaminem projektu, poznają różnorodne, proekologiczne i niekonwencjonalne techniki plastyczne. Zaś zadania plastyczne realizowanie przez wychowanków świetlicy wspierają rozwój uczniów, spostrzegawczość, pamięć,wyobraźnię i kreatywność. Działania te mogą stanowić również formę arteterapii i profilaktyki zdrowia psychicznego.

Patronatami projektu w roku szkolnym 2021/2022 zostali:

• Pedagogika Specjalna Portal dla Nauczycieli
  • Czasopismo „Świetlica w szkole”
  • Portal dla nauczycieli Szkoła Podstawowa
  • Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Perfectus

Od września wykonaliśmy między innymi następujące prace plastyczne: malowanie pod folią, frotaż z liści, jesienne drzewo, czyli malowanie farbami połączone z papierową wydzieranką, jesienna praca z liści,czyli wykorzystanie farb i świeżych liści ,dynia wykonana techniką mieszaną oraz malowanie na firanie, noc zimowa - wycinanka z firanki, aniołek z papieru, barwenie papieru bibułą, zimowa wydzieranka z papieru, zimowa wyklejanka na papierze makulaturowym, łańcuch choinkowy z papieru diy, stemplowanie papieru żołędziami, liśćmi, patyczkami kosmetycznymi, miętym papierem,wycinanka z papieru z haftem, serce z papieru diy, praca plastyczna muchomory, aniołki z papieru, zimowe drzewo z folii aluminiowej.

Zdjęcia prac dostępne na stronie.

• Powiększ zdjęcie Plakat projektu

Plakat projektu