29 maja 2019

W ostatnim etapie nauki programowania uczniowie kodowali w języku opartym na Logo z wykorzystaniem programu KTurtle.

Bohaterem był sympatyczny żółw, który sterowany komendami wydawanymi przez uczniów w języku angielskim, rysował kolorowe wielokąty, szlaczki, mozaiki, kształty. Uczniowie tworzyli autorskie programy lub modyfikowali istniejące używając komend, pętli i procedur.

Swoją przygodę z programowaniem uczniowie zakończyli zajęciami z języka HTML, który służy do tworzenia stron internetowych. Wykorzystując edytor tekstu młodzi programiści budowali strony. Za pomocą znaczników, na których bazuje HTML, uczniowie formatowali i animowali tekst, edytowali tło strony, osadzali grafiki i hiperłącza.

Damian Adamek

• Powiększ zdjęcie Tworzenie stron w HTML