Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

4 maja 2019

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 im. Konstytucji 3 Maja w Jaworznie wraz z delegacją uczniów, nauczycieli i rodziców wzięła udział w uroczystościach z okazji 3 Maja rozpoczętych przez mszę świętą w intencji mieszkańców i Ojczyzny odprawioną w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny.

Po niej nastąpił przemarsz orkiestry oraz uczestników uroczystości pod Pomnik Niepodległości, okolicznościowe przemówienie prezydenta Pawła Silberta oraz program artystyczny w wykonaniu przedstawicieli Teatru Sztuk w Jaworznie.

Wręczono także nagrody laureatom Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Symbolach i Barwach Narodowych  zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 13 w Jaworznie oraz Urząd Miejski w Jaworznie, Wojskową Komendę Uzupełnień w Katowicach, Parafię św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie, Muzeum Miasta Jaworzna, Tarnowski Oddział Jazdy im. 5 Pułku Strzelców Konnych. Ostatnim punktem programu było złożenie pod pomnikiem  kwiatów przez przedstawicieli władz, parlamentarzystów, mieszkańców, reprezentacje szkół, placówek oświatowych i jaworznickich przedsiębiorców.

Agnieszka Kaźmierczyk

• Powiększ zdjęcie Obchody Święta Konstytucji 3 Maja