Zajęcia z przedszkolakami

7 marca 2018

Galaktyczna niespodzianka - pod takim hasłem klasa 1a gościła 2 marca 2018 r. przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 9, przyszłych pierwszoklasistów na otwartych zajęciach lekcyjnych.

Tematyka kosmosu i lotów kosmicznych wzbudziła wiele zainteresowania i rozbudziła ciekawość, może przyszłych astronautów? Wspólnie oglądaliśmy filmy o tematyce naszej Galaktyki, oglądaliśmy zdjęcia kosmosu i dzieliliśmy się wiedzą na ten temat. Podczas zajęć w grupach budowaliśmy kosmiczne rakiety z kartonu i różnych materiałów plastycznych. Śpiewaliśmy piosenki i razem uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych. Przedszkolaki dostały od nas pamiątkowe laurki, a my dostaliśmy kolorowe ołówki .

Te wspólne zajęcia dały nam wiele satysfakcji, zawiązały się nowe przyjaźnie. W najbliższym czasie spotkamy się ponownie. Tym razem na polu sportowym, w rozgrywkach zespołowych. Do zobaczenia w sali gimnastycznej.

Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą.

M. Goławska

• Powiększ zdjęcie Budujemy rakiety

Budujemy rakiety

• Powiększ zdjęcie Oglądamy zeszyty i teczki prac