Spotkanie z pielęgniarką szkolną "Dbam o zdrowie"

5 czerwca 2017

29 maja 2017 r. wychowankowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną Panią Agnieszką Trzepałka. Pani pielęgniarka przeprowadziła zajęcia pt. "Dbam o swoje zdrowie”.

Przywitała się z uczniami zabawą – wyliczanką Amse adamse imiona. Później uczniowie wysłuchali rymowanego wiersza o tematyce zdrowotnej. Następnie dzieci rysowały na zgiętej na pół kartce ludzką postać. Zadaniem było narysować jak wyglądają: włosy, oczy, uszy, kręgosłup, brzuch, nogi i stopy osoby dbającej i niedbającej o swoje zdrowie i higienę osobistą. Po prawej stronie kartek dzieci pojawiły się: brzydkie włosy, brudne paznokcie i uszy, zepsute czarne zęby, okulary na nosie, krzywe nogi, duże brzuchy itd. Postacie po lewej stronie kartki były ładne, uśmiechnięte i kolorowe.

Po zajęciach plastycznych wychowankowie świetlicy odgadywali zagadki czytane przez panią pielęgniarkę. Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w dwóch zabawach ruchowych: "Sałatka owocowa” i "Krzesła”.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały Pani pielęgniarki. Z pewnością uczniowie podczas tego spotkania podsumowały wiedzę już wcześniej zdobytą na innych zajęciach edukacyjnych związanych z dbaniem o swoje zdrowie i higienę osobistą. Dowiedziały się m.in.:

• jak ważne jest codzienna kąpiel,
  • kiedy należy myć ręce: przed każdym posiłkiem, po powrocie do domu, po każdej zabawie na podwórku, placu zabaw, zabawie z psem, kotem itd.,
  • w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby,
  • dlaczego należy jeść jak najmniej słodyczy i czym je można zastępować,
  • jak szkodliwe są dla naszego zdrowia, a przede wszystkim naszych zębów kolorowe, gazowane napoje itp.

Spotkanie z pielęgniarką

• Powiększ zdjęcie Rysunek Antoniny Wilk (2b)

Rysunek Antoniny Wilk (2b)