Okiem szkolnego reportera - "Jaś i Małgosia ekolodzy"

24 października 2016

Dzisiaj w szkole oglądałam przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia". Bohaterowie bajki zgubili się w lesie, szukali drogi do domu, strasznie zaśmiecając  cały las.

Wyrzucili: kartoniki po soku, papierki po cukierkach i reklamówkę. Dzieci zobaczyły domek z piernika, poczuły głód. Zjadły kawałek ciastka. Dzieci nie wiedziały, że w chatce mieszkała zła Baba Jaga. Czarownica uwięziła Jasia, a Małgosi kazała prać i sprzątać. Na szczęście dzieci były sprytne, ochlapały Babę Jagę wodą i ta zniknęła na zawsze. Dobrze się stało, bo zła czarownica zaśmiecała las. Dzieci szczęśliwie wróciły do domu.

Morał tej bajki jest taki: Nie zaśmiecaj lasu. Dbaj o niego. Segreguj śmieci.

Pola Dąbrowska z klasy 3b

"Jaś i Małgosia" to bajka o dwójce dzieci spacerujących po lesie. Zobaczyli oni Babę Jagę, która trzymała w ręku worek i wyrzucała z niego śmieci. Jaś i Małgosia jak to zobaczyli, powiedzieli "Nie ładnie Babo Jago, nie ładnie rozrzucać śmieci po lesie". Jak zła czarownica zniknęła na zawsze, dzieci posprzątały ten śmietnik. Posegregowali śmieci: plastik do żółtego pojemnika, papier do niebieskiego, szkło do zielonego. I od tego momentu w lesie panuje porządek.

Śmieci zawsze należy segregować.

Ania Czerwionka z klasy 3b

Bohaterami przedstawienia są Jaś i Małgosia. Spacerowali po lesie jedząc cukierki i pijąc napoje. Opakowania po cukierkach i napojach nie wyrzucali do kosza tylko na trawę. Po kilku godzinach doszli do domku z piernika, w którym mieszka zła Baba Jaga. Uwięziła ona Jasia i Małgosię. Jasiowi kazała jeść dużo słodyczy, a Małgosi szorować podłogę. Baba Jaga codziennie sprawdzała palec Jasia ale Jaś pokazywał kawałek sznurka zamiast palec. W pewnym momencie Baba  Jaga gdzieś poszła, a wtedy Małgosia podeszła do Jasia i dała mu kubek z wodą. Gdy Baba Jaga wróciła Jaś oblał ją wodą i wtedy Baba Jaga krzyknęła „Boję się wody.” Jaś i Małgosia wtedy uciekli.
Gdy wrócili do domu zauważyli, że nie ma ani jednego zwierzątka w lesie. Wtedy zorientowali się, że wokół nich jest dużo śmieci. Dlatego postanowili posprzątać las, zbierając papierki i opakowania.

Natalka Moszkowicz z klasy 3c

Jaś i Małgosia byli rodzeństwem. Pewnego dnia udali się do lasu. Małgosia zauważyła domek z piernika. Jaś i Małgosia postanowili w nim zanocować a następnie zaczęli go jeść. Jaś nagle zauważył, że nie ma Małgosi. Małgosiu! Małgosiu!- wołał. Aż nagle zobaczył Babę Jagę. Baba Jaga powiedziała, że jest dobra. Jaś zapytał czy widziała Małgosię i wtedy rzuciła na niego sieć. Powiedziała, że Małgosia będzie jej sprzątać i gotować a Jasia zje kiedy zgrubnie. Powiedziała również, że będzie go karmić samymi słodyczami, żeby przytył. Powiedziała, żeby się nie ruszał bo coś idzie załatwić. Kiedy wyszła, Małgosia przybiegła i powiedziała żeby oblał wodą Babę Jagę, wtedy zniknie. Gdy Baba Jaga wróciła, oblał ją i razem z Małgosią wrócił do domu.

Natalia Grudzień z klasy 3c

Dzisiaj oglądaliśmy przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia". Przedstawienie było bardzo pomysłowe, dobrze przygotowane i ciekawe. Jednocześnie uczyło o dbania porządku w różnych miejscach, i ekologii. Był bardzo śmieszny, więc każde dziecko mogło się pośmiać i pobawić, nawet nie było widać jak uczestnicy w tym przedstawieniu przebierali się za inne postacie. Dla dzieci były różne zabawy, np.: Taniec ptaków, przybijane piątki itd. itp. Były tam bardzo fajne kostiumy np. Jasia, Małgosi, lisa, czarownicy, i innych.

Jakub Ogorzałek z klasy 3a

• Powiększ zdjęcie Jaś i Małgosia przebywają sami w lesie

Jaś i Małgosia przebywają sami w lesie

• Powiększ zdjęcie Dobrze się bawią wśród przyrody